Expert Education

Yurtdışı Lisans Tamamlama – Transfer

 

Üniversite Öğrencilerine Son 1 veya 2 Yılı Yurt Dışında Okuyarak Lisans Tamamlama - Yatay Geçiş - Transfer

 

PROJEYE KATILAN ÜLKELER2
Amerika, Kanada, Avustralya, Fransa, İngiltere, İrlanda, Almanya, İspanya,
Portekiz, İtalya, Hollanda, Macaristan, Rusya, Hırvatistan, Polonya, Litvanya, Estonya

 

Ülkemizde 4 yıllık Üniversitelerde öğrenim gören ve okul değiştirmek ve/veya dal değiştirmek isteyen öğrencilere çok özel imkanlar sunuyoruz.

Öğrencinin transcripti esas alınarak belirlenecek uygulama biçimine göre öğrencinin Lisans eğitimini 1 veya 2 yıllık yurt dışı eğitim ile tamamlaması mümkündür. Bazı dallar için geçerli olmak üzere öğrenci Türkiye’de eğitim aldığı dal dışında başka (yakın) bir dalda da eğitim tamamlama yapabilir.

Öğrencinin bu programa katılmasının temel şartlarından birisi dil yeterliliğidir. Ancak öğrencinin dil yeterliliğinin olmadığı durumlarda dil seviyesine göre bir veya iki dönem tamamlama eğitimi (yatay geçiş) yapacağı üniversitenin dil hazırlık programına katılmak zorundadır.

Öğrenciler yurt dışı eğitim tamamlama tercihlerini eğitim dilinin İngilizce olduğu ancak anadilin İngilizce olmadığı bir ülke için kullanırlarsa, o ülkenin yerel dilini (anadil) öğrenmek gibi ek bir avantaja da sahip olurlar.

Öğrencilerin yurt dışı eğitim tamamlama için gidecekleri üniversitenin çift diploma programlarından yararlanma hakları da bulunmaktadır. Bu kapsamda yurt dışına giden öğrenci isterse eğitiminin bir bölümünü okuduğu yurt dışı üniversitenin ortak program anlaşması olan başka bir üniversitede gerçekleştirerek, eğitim süresi uzamadan iki diploma sahibi olma imkanı bulabilir.

Bilgi almak ister misiniz?

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz olarak doldurunuz. İlginize teşekkür ederiz.

 
Diğer ülkeler için tıklayınız Diğer Ülkeler için Tıklayınız