Expert Education

Biz Kimiz?

image

Bülent BİLGE

Mosaic Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul ofis başkanı olarak görev yapan kurucu ortaklarımızdan Bülent BİLGE, orta öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamlamış, sonrasında ise İstanbul Üniversitesinde İşletme tahsili, ardından Turizm dalında Yüksek Lisans ve Para-Banka alanında doktora çalışması yapmıştır. Turizm ve Event Management alanlarında girişimci ve profesyonel yönetici olarak çalışmış olan Bülent BİLGE Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Dr. Belgin BİLGE

Mosaic kurucu ortaklarından,Paris ofisi başkanı ve kuruluşumuzun Akademik İlişkiler Direktörü olan Dr. Belgin BİLGE orta öğrenimini Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesi’nde tamamlamış ve devamında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirdikten sonra Fransa’da Besançon’da ikinci üniversite eğitimini gerçekleştirmiştir. Devamında ise Paris Sorbonne Üniversitesinde İletişim ve Medya Sosyolojisi dallarında iki Yüksek Lisans Programını eş zamanlı olarak bitiren Dr.Belgin BİLGE, sonrasında Paris Sorbonne Üniversitesinde doktora çalışması yapmıştır. Bu doktora çalışması o yıl Fransa’da gerçekleştirilen tüm doktora çalışmaları arasında yapılan yarışmada Sorbonne Üniversitesini temsil etmiş ve birincilik ödülünü kazanarak değişik kuruluşların ödülleriyle de ayrıca taltif edilmiştir. Fransızca, İngilizce ve İtalyanca bilen Dr. Belgin BİLGE şirketimizdeki görevinin ve araştırmacı – yazar kimliğinin yanı sıra halen Paris Sorbonne, ESSEC Business School ve ISC Paris Üniversitelerinde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

image
image

Dr. Gabriel POLONIECKI

Paris Ofisi Başkan Yrd. ve İş Geliştirme Direktörü olan Prof. Dr. POLONIECKI 1993 yılından beri Université d'Evry'de öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca 2005-2009 yılları arasında Université d’Evry'nin Uluslararası İlişkiler Müdür Yardımcılığı görevini de üstlenen POLONIECKI 2009-2012 yılları arasında da Türkiye'de Fransa adına üniversiteler arası Eğitim Ateşesi olarak görev yapmıştır. Prof. Poloniecki Fransızca, İspanyolca ve İngilizce ve bilmektedir.

Prof. Dr. Grégory MICHEL

Professeur de Psychopathologie et de Psychologie Clinique Université de Bordeaux Chercheur au Laboratoire de l’Inserm U 1219 Docteur en Psychopathologie et Psychologie Clinique Psychologue Clinicien/Psychothérapeute (Cabinet Liberal) Expert Judicaire Près de la Cours d’appel de Bordeaux Prof. MICHEL kuruluşumuzda Kişisel Gelişim ve Kariyer Koçluğu Departmanlarının kurucusu ve bu bölümlerin hizmetlerinden sorumlu direktör olarak görev yapmaktadır.

image
image
image
image

Misyonumuz

Yurt Dışı Eğitim ile ilgilenen herkese; başta öğrencilere, velilere, okul yöneticilerine, yurt dışında dil eğitimi, yaz okulları, mesleki eğitim, lisans, yüksek lisans, master ve doktora olanağı arayanlar ile yarının iş ve ekonomi dünyasında kendine daha iyi bir yer edinebilme arzusu içinde olanlara Expert güvencesi ile Yurt Dışı Eğitim olanakları sunmaktır.

Expert olarak yüksek eğitimli, yurt dışı deneyimli uzman kadromuzla, eğitim dünyasının tüm hızlı gelişme ve değişmelerini yakından takip ederek, doğru seçenekler ile paydaşlarımıza her zaman üstün hizmet, servis ve kaliteyi, doğru zamanda ve en uygun ekonomik koşullarla, profesyonel bir takım ruhu içinde sunmaktır.

Vizyonumuz

Paydaşlarımız için değer yaratmak, tüm beklentilerine kalite ve istikrarla ekonomik çözümler üreterek doğru karşılık vermek, kalıcı çözüm ortakları olarak yenilikçi, akılcı, ilkeli ve sorumlu yaklaşımımızla ülkemizin lider Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık kurumu olmaktır.

Bu amaçla profesyonel kadrolarımızla, paydaşlarımızın beklenti ve taleplerini EXPERT ruhuyla cevaplayabilmek için sürekli olarak yatırımlarımızı sürdürmek, AR-GE çalışmalarımızı aralıksız devam ettirmek ve teknolojik yeterliliğimizi daimi olarak geliştirmektir. İnsan gücünün değerinin bilinci içinde EXPERT ’in her kademede kadro yapılanmasında kalifiye, uzman ve özel insan gücünü çözüm ortaklarımızın hizmetine sunmaktır.

Kurumsal Prensiplerimiz

Expert Education Services olarak üstlendiğimiz önemli sorumluluğun bilinci içinde “Akademik Gerçeklere” ve “Etik Değerlere” sonuna kadar bağlı, hem öğrencisine, hem velisine hem de yurt dışındaki eğitim kurumlarına karşı hatasız tercih, yönlendirme ve doğru eşleşme oluşturma gayreti içindeyiz. Doğru Okul – Doğru Öğrenci - Doğru Eşleşme” Yurt Dışı Eğitim tercihlerinde en önemli olguların başında gelmektedir. Önemli olan öğrencinin onu hedeflerine, keyifli bir eğitim süreci sonunda, başarıyla ulaştıracak doğru okula/programa yerleştirilmesidir.

Günümüzde gençlerin sürdürdükleri amansız “CV Yarışı” içinde geride kalmamaları için amacımız yurt dışında eğitim alan/alacak öğrencilerin bu eğitiminin gerek niceliği gerekse niteliği ile kendilerine net avantajlar sağlayabilmeleridir. Yani bir başka deyişle “atılan taş ürkütülen kurbağaya değmelidir” Yurt Dışı Eğitim planlayan her öğrenci için hedef Türkiye’de ulaşacağı seviye ve imkanlardan fazlasını elde edebilmek olmalıdır. Bu sebeple tüm tercih ve yönlendirmelerimizi çok hassas ve birden çok parametrenin değerlendirildiği incelemeler ışığında gerçekleştiririz..

EXPERT olarak eğitim konusunun ciddiyetinin bilincindeyiz. Eğitim ile ilgili kararlar büyük özen ve ciddiyet ile alınmalı ve hatasız olmalıdırlar. Alacağımız her kararın, yapacağımız her yönlendirmenin, vereceğimiz her tavsiyenin bir gencimizin hayatının en önemli tercihlerine etki ettiğini hiçbir zaman unutamayız.

Bu önemli sorumluluk bizlere ülkemizin geleceğinin inşasında da önemli bir görev yüklemektedir. Çalışmamızı ticari bir faaliyet olarak görmekten çok, gururla üstlendiğimiz bir misyon olarak algılarız. Buradan hareketle, etik değerlerden hiçbir zaman ödün vermeden ve akademik gerçeklerden uzaklaşmadan en iyiyi sunmak, en doğruyu önermek için buradayız.

Övünçle ifade etmeliyiz ki bu noktada en önemli avantajımız kuruluşumuz yönetici ortaklarının dünyanın seçkin üniversitelerinde görev yapan faal akademisyenler olmaları ve bu hususlara kişisel olarak da azami hassasiyet göstermeleridir.

Öğrenci odaklı çalışmayı öncelikli ilke kabul eden kuruluşumuzun amacı uzun yıllara dayanan başarılarla dolu deneyimini ve uzmanlığını sizlerle paylaşmaktır.

Ülkemizin önde gelen ETO (Educational Tour Operator) kuruluşlarından biri olan Expert aynı zamanda ZOOM Travel markasıyla TÜRSAB’a (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) kayıtlı A Grubu bir seyahat acentesidir.

Expert ICEF AGENCY olarak ve EAIE üyesi sıfatıyla (European Association for International Education) yeterliliğini uluslararası düzeyde de belgelemiştir.

EXPERT’ de hizmet yalnızca paydaşlarımızın taleplerine ve rutin ihtiyaçlarına cevap vermekten oluşmaz. Bizim anlayışımızda hizmet, sorumluluk almak, zorluklara gülümseyerek göğüs germek ve beklentileri karşılamak hatta aşmak için esnek, yenilikçi, yaratıcı ve üretken olabilmektir.

Biz; öğrencimiz, velimiz, okul yöneticileri, temsilcileri, öğretmenler ve EXPERT personeli arasında güçlü bir iletişim, işbirliği ve takım ruhu yaratarak başarıya birlikte ulaşırız.

Gerçek sorunsuzluk için ekip çalışmasına ve paydaşlarımız ile bütünleşmeye çok önem veririz. Başarınızın ve memnuniyetinizin bir parçası olabilmek amacımızdır.

En büyük yatırımımız insana yapılan yatırımdır. ‘birlikte başarmak’ için birlikte hareket edebilen, birlikte hissedebilen bir ekiple karşınızda olmak mutluluğumuzdur.

Bu sebeple sloganımız : “birlikte başaralım” şeklindedir.

Bilgi almak ister misiniz?

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz olarak doldurunuz. İlginize teşekkür ederiz.

 
Diğer ülkeler için tıklayınız Diğer Ülkeler için Tıklayınız